Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Kemal Özceyhan Seminerleri Üçüncü Sezonu Şubat Ayında Başlıyor!

Kemal Özceyhan Engelsiz Erişim Seminerleri

YazarEngelsiz Erişim Derneği

Tarih31.01.2016

Toplam okunma1369

Değerli dostlar, bir süre ara vermek durumunda kaldığımız Kemal Özceyhan Seminerleri şubat ayıyla birlikte yeniden başlıyor. Kemali elim bir trafik kazası sonucu kaybedeli 2 buçuk yıl geçti. Bizler hem onun adını yaşatabilmek, hem engellilik ve erişilebilirlikle ilgili farklı konuları gündemimize taşımak amacıyla bu seminerleri gerçekleştiriyoruz 2013 yılından bu yana. İlk seminerimize 30 Kasım 2013’de başlamıştık. Şu ana kadar ondört Seminer gerçekleştirmiştik. Son Seminerimizi Sarper Arıkan, Görme engelliler için erişilebilir uzaktan eğitim sistemleri konusunda vermişti. 2016 yılında yeni sezonumuzda yeni kemal Özceyhan seminerleri, bizleri yine bilgilendirecek ve yine farklı konuları gündemimize almamızı sağlayacak. Verdiğimiz ara dolayısıyla kendimizi affettirmek için şubat ayında 2 kemal Özceyhan semineri sizinle olacak, Sonrasında Mart, Nisan ve haziran aylarında yapacağımız seminerlerimizle bu sezon 5 seminer gerçekleştireceğiz. İşte birbirinden ilginç konularıyla seminerlerimiz ve tarihleri.

13 Şubat: Orlando İzlenimleri. Engin Yılmaz, Sevda Yılmaz.

Engin Ve Sevda Yılmaz, geçtiğimiz temmuz ayında Orlando’da gerçekleştirilen 75. NFB kongresini ziyaret etmiş, bir haftalık izlenimlerini güzel bir yazıda toplamışlardı. İşte bu seminerden kalan sesli ve görsel bir çok röportaj yaptılar. İzlenimlerini detaylı biçimde 13 şubat Cumartesi günü anlatacaklar.

27 Şubat: Müzelerde Erişilebilirlik. Levent Açlan, Mustafa Tezcan.

Çoğumuz için müze ziyaretleri boş boş camekânlar önünde vakit geçirmenin önüne geçemiyor maalesef. Peki Müzeleri gerçek anlamlarına uygun biçimde gezebilmek için ne gibi erişilebilirlik çözümleri olabilir, Levent ve Mustafa bu sorunun yanıtını tartışacaklar onaltıncı Kemal Özceyhan seminerinde.

27 Mart: Körü Körüne Evlilik. Ayça Balcı Güngör, Gökhan Güngör.

Gökhan ve Ayça evleneli çok olmadı aslında. Ama hem kendi deneyimlerini, hem iki görmeyen evliliğinde bulunan pratik yaşam çözümlerini gözlemleriyle birlikte paylaşacaklar bizlerle.

17 Nisan: Dokunsal Atölye. Adem Vural, Canan Yücel, Engin Yılmaz.

Yaşamımızda dokunmamızı ne kadar kullanıyoruz dersiniz, Peki dokunmanın zihin gelişimindeki rolünü ne kadar biliyoruz? Adem, Engin ve Canan dokunmanın algımıza etkilerini muhteşem deneyimlerle yaşatacaklar.

5 Haziran: Nesnelerin Erişilebilirliği. Sarper Arıkan 

Sarper hocamız geçen sene olduğu gibi bu sene de sezonun son semineriyle bizlerle olacak. Günümüzde akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla gelişen nesne tanıma teknolojileri, farklı etiketleme sistemleri görmeyenlerin gelecekteki yaşamları için umut veriyor. Sarper, bu gelişmeleri sistematik biçimde bizlere aktaracak. 

Sözün özü, Kemal Özceyhan seminerleri bu sezonda da çok heyecan verici konularla bizleri bekliyor olacak. Seminerlerimize hepinizi kanlı canlı bekliyoruz. Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştireceğimiz seminerlerimizi, teknik imkanlar el verdiği sürece eged radyodan da yayınlayacak, sonrasında ses ve görüntü dosyalarını dünyaya seslen ve youtube kanallarımızda paylaşacağız.

Eşit, Erişilebilir, Engelsiz Günler.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle