Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Müfteri misiniz Mutemet mi?

Yorum ve Yazılar

YazarHakan Özgül

Tarih21.06.2012

Toplam okunma1227

Erişilebilirlikle ilgili süre Temmuz ayının 7. günü dolmaktaydı. Sözü dili bir iktidar partisinin pek kıymetli vekilleri dün meclisimize bir kanun teklifi vererek 2012'de dolan süreyi "Süreler makul değildi." gerekçesiyle 3 yıl ötelemek için harekete geçtiler. Pek kıymetli Fatma Şahin (Kendisi bakan olur, ki halen bakmaktadır.) "Erteleme kesinlikle olmayacak." demiş idi. Şimdi bu teklif yasalaşırsa Sayın Fatma Şahin'e şu soruları sormak isterim: 1- Çizgilerinizi ve limitlerinizi mi öğrenmiş oldunuz? 2- Büyük lokma ye büyük söz söyleme gibi atasözleri aklınıza geliyor mu? 3- Bedelini ödemek için hesap yaptınız mı? 4- Engelliler bu harekete karşı meclise yürümez mi? 5- Hayatımdan daha kaç 3 yıl daha çalmayı düşünüyorsunuz?

 

 

Öte yandan teklif sahibi Amasya Milletvekili Avni ERDEMİR ve Adana Milletvekili Mehmet Şükrü ERDİNÇ'e sormak isterim: Sizde hiç utanma yok mu? Size kim bu teklifi verin diye söyledi? Öyle ya siz ne anlarsınız bu konulardan... Vicdanınız yatarken rahat mı? Uyurken hangi ilaçları alıyorsunuz? Varsa ahiret inancınız bu insanlar kul hakkıyla karşınıza çıkıp hesap sormaz mı sanıyorsunuz? Yoksa inancınız hangi insanlık öğretisiyle hayatımı elimden almaya yelteniyorsunuz? Eğer verdiğiniz teklifi savunmaya yüreğiniz varsa yani sizin değiminizle "erkekseniz" çıkın istediğiniz bir kanala açık oturum yapalım ve size yaptıklarınızı şu halk önünde bir bir yüzünüze vuralım. Ama varsa cesaretiniz... Varsa yüreğiniz.. Yetiyorsa. Zira aksi halde halk önünde müfterisiniz: Çünkü yasada öngörülen süre ötelenmeyecek diye beyanda bulundu kabineniz. Şimdi soruyorum müfteri misiniz mutemet mi?

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle