Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Ödüllerimiz Yenilendi, Birinci Gruba Netbook!

Selen Özel Bilgi Yarışması

YazarEngelsiz Erişim Grubu

Tarih14.04.2011

Toplam okunma1355

8 Mayıs 2010 tarihinde Türkan Sabancı Görme Engelliler ilköğretim okulunda düzenleyeceğimiz Engelsiz Erişim Grubu Selen Özel bilgi yarışmasının hazırlıklarına hızla devam ediyoruz. Başvurular da halen sürüyor. Hazırlıklarımız çerçevesinde sponsor arayışlarımız sonuç verdi ve ORIENT RESEARCH CONSULTING ENGINEERS inşaat firması yarışmamıza sponsor olmayı kabul etti. Sestek firmasının da katkılarını arttırmasıyla sizlere daha güzel hediyeler sunmaktan mutluluk duyuyoruz. ORIENT RESEARCH CONSULTING ENGINEERS İnşaat firması, Sestek ve Galata Diyalog Derneği’ne katkı ve destekleri için tekrar teşekkürler.

Ödüllerimiz şöyle: Yarışmamızı birincilikle tamamlayacak grup üyeleri Bizden birer LG netbook kazanacaklar. 250 GB sabit disk sürücüsü, 1 GB Ram ve 1.66GHz intel atom işlemcisiyle Windows 7 starter işletim sistemi kurulu bu netbook’ların beğeninizi kazanacağını umuyoruz.

İkinci ve üçüncü olan gruplarımız da üzülmeyecek. İkinci olan grup üyelerimiz, GVZ NetOkur artı Free talk kazanacaklar. Netokur\'un Sinan, Gül, Levent ve Ersin seslerine sahip olacak grup üyeleri bunun yanında son derece gelişmiş bir Türkçe ses tanıma yazılımı olan free talk programının da sahibi olacaklar. Free talk ile birlikte, uzun eğitimlere gerek kalmaksızın, kendi yazılarınızı ses komutunuzla bilgisayara yazdırabilecek, aynı zamanda ekran okuyucunuzun sık kullandığınız tüm komutlarını programa tanıtarak ses komutlarıyla bilgisayarınızı kullanma şansına sahip olacaksınız. İşte Free talk programının bazı özellikleri:

  • Klavye kullanmadan söylenilenlerin yazıya dökülmesi imkanı.
  • Bilgisayarın ses ile kumanda edilmesini sağlama olanağı.
  • Klavye ve mouse kullanımı ile geçen zamanı önemli derecede azaltma.
  • Konuşmacı bağımsız kullanıcının ses eğitim kaydına ihtiyaç duyulmama özelliği
  • Bilgisayar ortamında klavye ile giriş yapılabilen her alana dikte edebilme yeteneği
  • Sisteme yeni kelimeler ekleme ya da mevcut kelimelerin okunuşunu istenilen şekilde değiştirebilme özelliği
  • Kullanıcının ses tonuna göre otomatik mikrofon ayarının yapılması imkanı
  • Sesli komutlar kullanarak önceden tanımlanmış komut listesinin kişiselleştirilebilmesi ve yeni komutlar eklenip çıkarılabilmesi olanağı
  • Sesli komutlar kullanarak rakam ve matematiksel işaretçileri rakam ve işaret formatında yazdırabilme yeteneği
  • Tarihleri, sayı veya istenilen tarih formatında yazdırabilme özelliği

 

Üçüncü olan grubumuz ise, Yine Sestek firmasından İçinde Sinan sesinin de olduğu NetOkur plus paketini kazanacaklar.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, 8 Mayıs günü bizimle birlikte olan tüm katılımcılara Selen Özel’in yazılarından oluşan Sesli okutulmuş bir CD hediyemiz de olacak.

Her zaman vurguladığımız gibi, önemli olanın eğlenmek, bilgilenmek ve bir arada olmak olduğuna inanıyoruz. Oturum aralarında, sizlere ulaşım konusunda hazırladığımız erişilebilirlik raporları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca Selen Özel hakkındaki çeşitli bilgileri de oturumlarımız içinde bulacaksınız.

Siz de bu eğlenceli ve bol ödüllü yarışmaya katılmak istiyorsanız, 3 kişilik grubunuzu oluşturun ve bize yazın ya da bizi arayın. 3 kişi oluşturamıyorsanız dahi, yarışmaya katılmak istiyorsanız, bizi bilgilendirin, bizler sizin durumunuzda olan arkadaşlarımızdan gruplar oluşturacağız ya da katılımcı sayısı eksik olan gruplara sizleri dahil edeceğiz. Bu nedenle yarışmaya katılmak istiyorsanız bize ulaşın. Bunun için e-posta adresimiz:

mail@engelsizerisim.com

Telefonlarımız: Adem Vural: 0533 343 3608

Engin Yılmaz: 0532 552 1140

 

İşte Yarışma programımız:

Yarışmamız 8 Mayıs Cumartesi günü saat 10:00’da başlıyor. Yer Türkan Sabancı Görme Engelliler İlköğretim Okulu.  ilk olarak yarışmaya katılan gruplarımız arasında, hangi grubun hangi oturumda yarışacağını kura ile belirleyeceğiz. 10:30\'da ilk oturumumuz başlayacak. 11:30 itibariyle de ikinci oturumumuz başlıyor. 12:30 13:30 arasında öyle yemeği aramız olacak. 13:30’da üçüncü, 14:30’da da dördüncü oturumumuz gerçekleşecek. 15:30 16:00 arasında finale katılacak son grubu belirlemek amacıyla ikinci sırada yer alan grupların katılacağı tek yanıtlı sorulardan oluşan ve eşitliği bozan grubun finale yükseleceği play off oturumumuz olacak.

16:00 17:00 saatleri arasında ise final oturumumuz ve ödül törenimiz gerçekleşecek. Final oturumu öncesinde sürpriz bir konuşmacımız olabilir.

Türkan Sabancı Görme Engelliler İlköğretim okuluna nasıl mı ulaşacaksınız? Aşağıda detaylı ulaşım rehberimiz yer alıyor.

Tarih: 08 Mayıs 2010 Cumartesi

Saat: 10:00

Yer: Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu, Çok Amaçlı Salon

Adres: BARBOROS mahallesi, DENİZMEN sokak, NO 53 Üsküdar, İstanbul

 

Ulaşım:

Anadolu yakasında Kadıköy merkezden hareket eden 14c, Üsküdar merkezden hareket eden 12c hatları Türkan sabancı Görme Engelliler Okulunun Önünden geçmektedir.

 

Avrupa yakasından gelecekler ise Cevizlibağ kalkışlı 500, Taksim kalkışlı 110 ve Rumeli hisarüstü kalkışlı 125 hatlarını kullanarak Askerlik Şubesi durağında inmeliler. Metrobüs’ü kullanarak Avcılar, Yenibosna yönünden gelecek davetlilerimiz de Boğaziçi köprüsü çıkışındaki durakta inerek yukarıda numaralarını vermiş olduğumuz Avrupa yakası kalkışlı 3 hattan herhangi birine aktarma yaparak Askerlik Şubesi durağına ulaşabilirler.

Askerlik Şubesi durağında indikten sonra caddenin karşı tarafına geçerek Burhan Felek spor salonunun arka kapısını sormaları ve buraya yürümeleri gerekmektedir.

Spor salonunun bu kapısı Türkan Sabancı Görme Engelliler okulunun karşısında yer almaktadır.

 

Yarışma mekanını bulmakta zorlanacağını düşünen davetlilerimizin Askerlik Şubesi durağına ulaştıktan sonra yukarıdaki telefon numaralarından bize ulaşmaları durumunda kendilerine yardımcı olunacaktır.

 

İletişim

Adem Vural: 0533 343 3608

Engin Yılmaz: 0532 552 1140

Engelsiz Erişim e-posta Adresi: mail@engelsizerisim.com

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle