Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Onbeşinci Kemal Özceyhan Semineri: Orlando Hatıraları

Kemal Özceyhan Engelsiz Erişim Seminerleri

YazarEngin Yılmaz, Sevda Bozbey Yılmaz

Tarih09.02.2016

Toplam okunma1185

Değerli Engelsiz Erişim takipçileri, bu yıl üçüncü sezonunu gerçekleştireceğimiz Kemal Özceyhan seminerlerimizin ilkini yine büyük bir heyecanla 13 Şubat 2016 tarihinde başlatacağız. Hemen hemen her seminerimizde Engelsiz Erişim felsefesi temelinde seçilen farklı konularla her zaman bir şeyin neden yapılamayacağını değil nasıl yapılacağını vurgulayan ve erişilebilirlik olgusundan ayrılmadan bu dönemde de inandıklarımızı ve körlük deneyimlerimizi paylaşmaya devam ediyoruz.

Bu yılın ilk seminerinde, sizlere geçdiğimiz Temmuz ayında ABD'nin Orlando şehrinde katıldığımız bir haftalık NFB konferansındaki muhteşem deneyimlerimizden söz edeceğiz. Kimi zaman bir laboratuvarına girip, kör birinin sizlere çok zor gelen bir kimya deneyini nasıl yaptığını öğreneceğiz, kimi zaman bir körün Üniversitedeki şan opera alanındaki tecrübelerine şahit olacağız. Bazen de bir matematik ya da teknoloji sınıfına konuk olup erişilebilir çözümler üzerene kafa yoracağız…

Tabi bunlara ek olarak küçük sohpetleri, sıcacık muhabbetleri de paylaşmayı ihmal etmeyeceğiz. Ancak tüm bunları yaparken, hep neyi nasıl yapacağımızı konuşup merak edeceğiz, soracağız ve çözümleri birlikte arayıp ülkemiz için hep daha iyisini isteyerek umut etmeye devam edeceğiz.

Engin'in kapsamlı Orlando günlükleri ve Sevda'nın minicik günceleri ise bizlere yol gösterecek. Bizler deneyimlerimizi paylaşmak için 13 Şubatta Boğaziçi Üniversitesinde sizi bekleyeceğiz. Acaba günlüklerden unuttuğumuz bir şey varmı, birlikte bulalım mı?

 

15. Kemal Özceyhan Semineri: Orlando Hatıraları Çalışmaları

Tarih: 13 Şubat 2016 Cumartesi

Saat: 14:00-16:00

Yer: Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Park Binası 07 nolu sınıf.

 

Teknik imkanlar el verirse seminerimizin Eged Radyodan yayınlanacağı adres: 

www.eged.org/radyo

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle