Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Önemli Duyuru: Adım Adım Erişilebilir Seçim Süreci Hakkında

Engelsiz Seçim

YazarEngelsiz Erişim Derneği

Tarih22.06.2018

Toplam okunma363

Sevgili arkadaşlar,

Yaptığımız yazışmalarda, bazı arkadaşlarımızın pusulayı şablona yerleştirme noktasında tereddütleri olduğunu gördük.

Aslen, pusulayı sandık görevlileri şablonlarınıza yerleştirecektir ve sandık alanında onlarca müşahit ve seçmen olduğu için, bu noktada bilinçli veya bilinçsiz herhangi bir hata olması oldukça düşük bir olasılık.

Fakat yine de bazı arkadaşlarımızın güven sorunu yaşadığını anlıyoruz. O sebeple, Pazar günü seçim saatleri sırasında GETEM WhatsApp hattımızı bu iş için tahsis etmeye karar verdik.

Pazar günü oyunuzu kullanmaya gittiğinizde, kabine girmeden önce bir tereddüt yaşarsanız, aşağıda verdiğimiz numarayı görüntülü olarak aradığınız taktirde, sizlere Engelsiz Erişim'den bir gönüllü arkadaşımız görsel destek vererek her şeyin yolunda gittiğini teyit edecektir.

Yine de böyle bir şeye ihtiyaç duymamanızı umarız.

İşte WhatsApp numarımız:

05393089577

İsteyen görme engellilerin tek başlarına ve erişilebilir biçimde oy kullanabilmeleri maksadıyla hazırlanacak olan şablonun kullanılabileceğine dair Yüksek Seçim Kurulunun 2018/564 sayılı kararı 

Erişilebilir bir seçim dileriz.

Engelsiz Erişim Derneği ve Getem Ekibi.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle