Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Ortak Twitter Etkinliğmize Davet: #SeyahatHerkeseHaktir

Duyurular

YazarEngelsiz Erişim Derneği, Eğitimde Görme Engelliler Derneği.

Tarih09.07.2020

Toplam okunma0

Sevgili dostlar. Bildiğiniz gibi 8 Temmuz Tarihinde T.C. Ulaştırma ve Altyapı bakanlığının sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, Engellilerin trenlere binerken çok daha fazla yardım aldığı ve ortak alanlara daha çok fiziksel temasta bulundukları gerekçesiyle şehirlerarası tren seyahat özgürlüklerinin kısıtlandığı belirtilmiştir. Bu açıklamanın hiçbir şekilde kabul edilmesi mümkün değildir. Fakat üzülerek görüyoruz ki pandemi süreci bahane edilerek engellilere karşı ayrımcı uygulamalar birbirinin peşi sıra gelmektedir. Geçtiğimiz haftalarda da engellilerin spor alanlarına girmelerinin kısıtlandığını anımsayacaksınız.

Tüm bu konularda, insanları dahil etme yönünde çalışmalar yapmak yerine doğrudan dışlama, kısıtlama bir tedbir olarak ortaya çıkarılmaktadır. Tam da bu nedenle, engelli örgütleri olarak farklılıklarımızı bir kenara bırakıp ortak bir ses vermemiz her zamankinden daha önemli ve gerekli hale gelmiştir.

Bu amaçla, Eğitimde Görme Engelliler Derneği ve Engelsiz Erişim Derneği olarak, şehirlerarası seyahat özgürlüğümüzün kısıtlanmasına karşı 9 Temmuz Perşembe günü saat20:00’da ortak bir tweet etkinliği düzenleyeceğiz. #SeyahatHerkeseHaktir etiketiyle yapacağımız etkinliğimize tüm engelli birey ve örgütlerin desteği sesimizin daha da güçlü çıkmasını sağlayacaktır.

Hepinizi 9 Temmuz Perşembe akşamı saat 20’00’de, #SeyahatHerkeseHaktir etkinliğimize katılmaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Engelsiz Erişim Derneği ve Eğitimde Görme Engelliler Derneği.,

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle