Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

ÖSYM'den Traji Komik Bir Engelleme Daha!

Haberler

YazarEngelsiz Erişim Derneği

Tarih07.04.2013

Toplam okunma1315

ÖSYM engellilere karşı traji komik uygulamalarına hız kesmeden devam ediyor. Sınava bilgisayarla girmesi gereken Murat Kefeli’ye bilgisayar verip sınav sorularını bilgisayarda vermeyerek önemli bir başarıya imza atan ÖSYM, bugün de aynı zamanda Derneğimiz Yönetim kurulu üyesi olan Sevda Yılmaz’a gösterdi kendisini. 07 Nisan 2013’de Düzenlenen YDS ilkbahar dönemi sınavına giren sevda için İngilizce seviyesi yeterli olmayan okuyucular görevlendirilmişti. Hatta okuyuculardan birisi hiç gelmediği için yerine bina görevlilerinden birisi ikame edilmişti. Sevda belirli bir süre elinden geldiğince yazıldığı gibi kendisine okunan soruları anlamaya çalışsa da olmadı. 45 dakika sonrasında nihayet İngilizce bilen bir okuyucu görevlendirilebildi sevda için. Ama zaten sınavın 3’te biri bitmişti ve konsantrasyon kaybı nedeniyle sınavı yarıda bırakmak zorunda kaldı sevda.

Bir zaytung haberi okumuyorsunuz. İngilizce seviyesi yeterli düzeyde olmayan kişiler İngilizce sınavı için okuyucu olarak görevlendiriliyor ülkemizde ÖSYM tarafından. ÖSYM’ye karşı tüm hukuki haklarımızı kullanacağız.

Bu olayın daha erişilebilir sınav şartlarına kavuşmamıza vesile olması dileğiyle…

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle