Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Selen Özel Bilgi Yarışması 2011

Selen Özel Bilgi Yarışması

YazarEngelsiz Erişim Grubu

Tarih06.05.2011

Toplam okunma2211

Bilgi deniz gibidir, kimileri bu denizde panik olup boğulur, kimileri de bırakır kendini denizin kollarına ve gerçeği bulur.

Bilgi Yarışmamızın dördüncüsü Selen Özel Adıyla 7 Mayısta Gerçekleşiyor

3 yıldır başarıyla gerçekleştirdiğimiz bilgi yarışmamızın dördüncüsü bu yıl 7 Mayıs 2011 tarihinde Boğaziçi Ünüversitesin’de Gerçekleşecek. Anımsanacağı üzere,  Yarışmamıza geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Arkadaşımızı anmak amacıyla, Selen Özel bilgi yarışması adını verdik. Bu çok değerli Hukukçu ve aktivist arkadaşımızın adını gelecek kuşaklara iletmeyi ise, grubumuzun bir misyonu olarak görüyoruz. Bu yılki grupların oluşturulması noktasındaysa, daha esnek bir yol izledik. Buna göre 3 kişilik gruplarınıza, eğer isterseniz, 2 görme engellinin yanında, diğer engel guruplarından ya da, engelsiz bir arkadaşınızı da dahil edebileceksiniz.

Yarışmamız her yıl olduğu gibi 15 sorudan oluşacak. Soruların dağılımı şu biçimde olacak: 1’er adet, edebiyat, tarih, coğrafya, felsefe, matematik, sağlık, spor, hukuk ve engellilik ile ikişer adet bilişim, kültür sanat, ve güncel. Yine yarışmamızda ön eleme turları ve final turu olacak. Bu oturumlarda ilk sırada yer alacak gruplar doğrudan final oturumunda yarışmaya hak kazanacak. Oturum ikincileri arasında ise eşitliğin bozulduğu anda soruyu bilen grubun finale yükseleceği mini bir oturum daha gerçekleştirilecek. Yani ön eleme oturumlarındaki tüm grup birincileri ile ikinciler arasında gerçekleştirilecek mini oturumu kazanan gruplar final oturumunda yarışacak.

Her zaman olduğu gibi ön eleme turlarındaki sorularımız çoktan seçmeli, yedek ve final sorularımız ise tek yanıtlı olacak.

Bu yılda Yarışmamızda ilk üç sırada yer alan gruplara mütevazı ödüllerimiz olacak. Dereceye giren tüm yarışmacılara Boyner mağazalarından hediye çeki vereceğiz.  Üçüncü olan gurup üyelerine ellişer, ikinci olan gurup üyelerine  yüzer ve birinci olan grup üyelerine 200 TL tutarında hediye çekleri verilecektir. Bunun yanında başka sürpriz ödüllerimiz de olabilir.  

Yine yarışma aralarında engelliliğe dair konu ve konuklarımızla birlikte olacağız.

Yarışmanın ötesinde, bir arada olmak, bir şeyler paylaşmak, heyecanlı anlar yaşamak isterseniz, 7 Mayıs cumartesi günü saat 10:00’da sizleri de Boğaziçi Üniversitesine bekliyoruz.

Sizler de bizimle olmak ve yarışmamıza katılmak isterseniz, 3 kişilik grubunuzu oluşturun. Oluşturduğunuz grup üyelerinin isim ve soy isim, Cep telefonu ve varsa e-postalarını içeren yazıyı

mail@engelsizerisim.com

adresine gönderin ya da

www.engelsizerisim.com

adresindeki iletişim bağlantısına girip buradaki iletişim yollarından biri aracılığıyla bize bildirin.

Yarışmamıza 5 mayıs akşamına kadar başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer 3 kişilik bir grup kurmakta güçlük yaşıyorsanız üzülmeyin. Bu durumu bize bildirdiğiniz taktirde, grup oluşturmakta güçlük yaşayan ama yarışmamıza da katılmak isteyen arkadaşlarımızı biz yeterli sayıya ulaşır ulaşmaz bir grup  haline getireceğiz.

Elbette yarışmacı olmanız şart değil. Bu heyecanı yerinde izlemek için 7 mayıs günü yarışmacı olsun olmasın hepinizi Boğaziçi Ünüversitesinde görmeyi arzuluyoruz.

Engelsiz Erişim Grubu olarak Selen Özel’I bir kez daha anıyor ve hep birlikte daha erişilebilir günlere diyoruz.

Yarışmayla ilgili daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki cep telefonları yoluyla da bize ulaşabilirsiniz.

Engin Yılmaz: 0532 552 1140

Adem Vural: 0533 343 36 08

 

Tarih: 07 Mayıs 2010 Cumartesi

Saat: 10:00

Yer: Boğaziçi Ünüversitesi Kuzey Kampüs yerleşkesi, NH 04 Adres: Boğaziçi Üniversitesi, Kuzey Kampüs, New Hall Binası 04 Numara.

Ulaşım:

Boğaziçi Üniversitesine gelebilmek için Rumeli Hisarüstü yönüne giden otobüsleri kullanabilirsiniz. Rumeli Hisarüstüne, Taksim, Şişli, Kabataş, Sarıyer ve Kadıköy yönünden otobüsler bulunmaktadır. Bu hatların numaraları aşağıdaki gibidir.

Taksim-Hisarüstü Otobüsü 559C
Kabataş-Hisarüstü 43R
Şişli-Hisarüstü 59R
Sarıyer-Hisarüstü 59RS
Kadıköy-Hisarüstü 125

Yarışma mekanını bulmakta zorlanacağını düşünen davetlilerimizin nispetiye durağında inmeleri halinde, yukarıdaki telefon numaralarından bize ulaştıkları taktirde kendilerine yardımcı olacağımızı bildirmek isteriz.

Yarışmaya araç veya taksiyle gelecek arkadaşlarımız eğer Anadolu yakasından geleceklerse, Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü kullanarak Köprü çıkışından doğrudan Etiler Sapağına saparak Rumeli Hisarüstüne ve Boğaziçi Üniversitesine Gelebilir.

Avrupa yakasından gelecek arkadaşlarımızın ise, Zincirlikuyu, Etiler Akmerkez Yolunu kullanarak Rumeli Hisarüstüne gelmeleri, veya sahilden gelecek arkadaşlarımızın Bebek yönünden Rumeli Hisarüstüne çıkmaları gerekmektedir.

Anadolu Yakasından otobüs yoluyla gelmek isteyen,  ancak Kadıköy civarında oturmayan arkadaşlarımızın, Mecidiyeköy Topkapı yönüne giden ve birinci köprüden geçen otobüslere binerek köprü çıkışında inmeleri ve metrobüsten yukarı çıkarak Taksim ve Kabataş yönünden gelen 559C veya 43R otobüslerine binmeleri faydalı olacaktır. Eğer Beşiktaş yönündeki bir otobüse bindiyseniz, Yıldız durağında inip karşıya geçerek yine Taksim veya kabataş’tan gelen otobüslere binebilirsiniz.

Adem Vural:

0533 343 36 08

Engin Yılmaz:

0532 552 11 40

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle