Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Selen Özel Bilgi Yarışması 2013 18 Mayısta!

Selen Özel Bilgi Yarışması

YazarEngelsiz Erişim Derneği!

Tarih16.04.2013

Toplam okunma1256

Selen Özel Bilgi Yarışması 2013

( 18  Mayıs 2013 - Engelsiz ErişimDerneği)

 

Önemli olan sorgulamayı kesmemektir. Merak, varoluş için kendinin sebebidir.

 

A.      Einstein

İşte merak etmeyi ve sorgulamayı kendine ilke olarak benimsemiş Engelsiz Erişim Derneği  Bilgi Yarışmamızın altıncısı Selen Özel Adıyla 18 Mayıst 2013  tarihinde bir kez daha  Gerçekleşiyor.

 

6  yıldır her adımını Engelsiz Erişim Derneği üyeleri olarak planladığımız ve büyük bir coşkuyla gerçekleştirdiğimiz bilgi yarışmamızın altıncısı bu yıl 18 Mayıs 2013 tarihinde Boğaziçi Ünüversitesin’de yapılacak olup, mekana dair detaylı adres bilgisi önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.  Hatırlanacağı gibi,  Yarışmamıza 2010 yılında kaybettiğimiz Arkadaşımız, Selen Özel bilgi yarışması adını verdik. Bu çok değerli mücadeleci ve aktivist arkadaşımızın adını gelecek kuşaklara iletmeyi ise, derneğimizin bir misyonu olarak görüyoruz.

Geçtiğimiz yıl  olduğu gibi,  3 kişilik gruplarınıza, eğer isterseniz, 2 görme engellinin yanında, diğer engel guruplarından ya da, engelsiz bir arkadaşınızı da dahil edebileceksiniz.

 

Yarışmamız Bu yıl 15 değil 16 sorudan oluşacak. Soru dağılımı her kategoride 1'er soru olmak üzere şu kategorilerden oluşacak: bilişim, coğrafya, edebiyat, engellilik, felsefe, güncel, kültür, matematik, psikoloji, oyun, sanat, sesli soru, siyasal bilgiler, spor, tarih, yemek kültürü. Gördüğünüz üzere, bu yıl oyun, kültür, sanat gibi yeni kategoriler de sizleri bekliyor.   Yarışmamızda 3 ön eleme turu ve final turu olacak. Ön eleme oturumlarında ilk sırada yer alacak gruplar doğrudan final oturumunda yarışmaya hak kazanacak. Oturum ikincileri arasında ise eşitliğin bozulduğu anda soruyu bilen grubun finale yükseleceği mini bir oturum daha gerçekleştirilecek. Yani ön eleme oturumlarındaki tüm grup birincileri ile ikinciler arasında gerçekleştirilecek mini oturumu kazanan gruplar final oturumunda yarışacak.

 

Her zaman olduğu gibi ön eleme turlarındaki sorularımız çoktan seçmeli, yedek ve final sorularımız ise tek yanıtlı olacak.

 

Bu yılda Yarışmamızda ilk üç sırada yer alan gruplara süper ödüllerimiz var. Birinci olan grup üyelerine  Sesli Betimleme Derneğinin sponsorluğunda İphone  5 armağan edeceğiz.  İkinci ve üçüncü olan gruplara ise birincilerin ödülünü aratmayacak,  aynı güzellikte muhteşem ödüllerimiz olacağını da paylaşmak istiyoruz. Yalnızca Birazcık merak edin bakalım. Diğer bir  sürprizimiz ise yine yarışmamızda seyirciye sor bölümünün yarışma coşkumuzu biraz daha arttırmaya  devam edecek olması. Her oturumda, çekilişle belierleyeceğimiz bir konuğumuza bir soru soracağız ve bu soruyu bilmesi halinde kendisine bir hediye vereceğiz.

 

Yarışmanın ötesinde, bir arada olmak, bir şeyler paylaşmak, heyecanlı anlar yaşamak isterseniz, 18 Mayıs cumartesi günü saat 10:00’da sizleri de Boğaziçi Üniversitesinde  bekliyoruz.

Yarışmamıza bize başvuran ilk 15 grup katılabilecek. Bu nedenle biraz acele edin.

 

Sizler de bizimle olmak ve yarışmamıza katılmak isterseniz, 3 kişilik grubunuzu oluşturun. Oluşturduğunuz grup üyelerinin isim ve soy isim, Cep telefonu ve varsa e-postalarını içeren yazıyı

 

mail@engelsizerisim.com

 

adresine gönderin ya da

 

www.engelsizerisim.com

 

adresindeki iletişim bağlantısına girip buradaki iletişim yollarından biri aracılığıyla bize bildirin.

 

Yarışmamıza 17mayıs akşamına kadar başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer 3 kişilik bir grup kurmakta güçlük yaşıyorsanız üzülmeyin. Bu durumu bize bildirdiğiniz taktirde, grup oluşturmakta güçlük yaşayan ama yarışmamıza da katılmak isteyen arkadaşlarımızı biz yeterli sayıya ulaşır ulaşmaz bir grup haline getireceğiz.

 

 

Elbette yarışmacı olmanız şart değil. Bu heyecanı yerinde izlemek için 18mayıs günü yarışmacı olsun olmasın hepinizi Boğaziçi Ünüversitesinde görmeyi arzuluyoruz.

 

Engelsiz Erişim Derneği olarak Selen Özel’I bir kez daha anıyor ve hep birlikte daha erişilebilir günlere diyoruz.

 

Yarışmayla ilgili daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki cep telefonları yoluyla da bize ulaşabilirsiniz.

 

Engin Yılmaz:   Skype actions   Skype actions  0532 552 1140  

 

Adem Vural:   Skype actions   Skype actions  0533 343 36 08   

 

Tarih: 18Mayıs 2013 Cumartesi

 

Saat: 10:00

 

Yer: Boğaziçi Ünüversitesi Kuzey Kampüs yerleşkesi

Ulaşım:

 

Boğaziçi Üniversitesine gelebilmek için Rumeli Hisarüstü yönüne giden otobüsleri kullanabilirsiniz. Rumeli Hisarüstüne, Taksim, Şişli, Kabataş, Sarıyer

ve Kadıköy yönünden otobüsler bulunmaktadır. Bu hatların numaraları aşağıdaki gibidir.

 

Taksim-Hisarüstü Otobüsü 559C

Kabataş-Hisarüstü 43R

Şişli-Hisarüstü 59R

Sarıyer-Hisarüstü 59RS

Kadıköy-Hisarüstü 125

 

Yarışma mekanını bulmakta zorlanacağını düşünen davetlilerimizin nispetiye durağında inmeleri halinde, yukarıdaki telefon numaralarından bize ulaştıkları taktirde kendilerine yardımcı olacağımızı bildirmek isteriz.

 

Yarışmaya araç veya taksiyle gelecek arkadaşlarımız eğer Anadolu yakasından geleceklerse, Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü kullanarak Köprü çıkışından doğrudan Etiler Sapağına saparak Rumeli Hisarüstüne ve Boğaziçi Üniversitesine Gelebilir.

 

Avrupa yakasından gelecek arkadaşlarımızın ise, Zincirlikuyu, Etiler Akmerkez Yolunu kullanarak Rumeli Hisarüstüne gelmeleri, veya sahilden gelecek arkadaşlarımızın Bebek yönünden Rumeli Hisarüstüne çıkmaları gerekmektedir.

 

Anadolu Yakasından otobüs yoluyla gelmek isteyen,  ancak Kadıköy civarında oturmayan arkadaşlarımızın, Mecidiyeköy Topkapı yönüne giden ve birinci köprüden geçen otobüslere binerek köprü çıkışında inmeleri ve metrobüsten yukarı çıkarak Taksim ve Kabataş yönünden gelen 559C veya 43R otobüslerine binmeleri faydalı olacaktır. Eğer Beşiktaş yönündeki bir otobüse bindiyseniz, Yıldız durağında inip karşıya geçerek yine Taksim veya kabataş’tan gelen otobüslere binebilirsiniz.

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle