Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Selen Özel Bilgi Yarışması Sunucularını Arıyor

Selen Özel Bilgi Yarışması

YazarEngelsiz Erişim Derneği

Tarih28.01.2012

Toplam okunma1087

Braile Okuma Yarışması 5 Şubatta gerçekleşiyor!

Değerli Engelsiz Erişim takipçileri, Hepinize 2012 yılının ilk projelerinden biri olan Selen Özel bilgi yarışmamızın duyurusu vasıtasıyla merhabalar.

Engelsiz Erişim  grubu olarak her yıl büyük bir coşkuyla gerçekleştirdiğimiz Selen Özel bilgi yarışmamızın beşincisini, önceki yıllarda olduğu gibi, yine büyük bir heyecanlla bahar ayları içinde gelenekksel olarak yapacağımızın haberini vermek istiyoruz. Pek çok Engelsiz Erişim takipçisinin de bildiği üzere, geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirdiğimiz tüm bilgi  yarışmalarımızı,  soruların hazırlanması  aşamasından  organizasyonun diğer tüm aşamalarına kadar  Engelsiz Erişim grubu üyeleri olarak planlamaya özen gösterdik. Böylece, yarışmamızın keyifli bir biçimde geçmesini, hem bilgi paylaşımı hem de birlikte zaman geçirmenin tadına varmayı hedefleyerek yerine getirmeye çalıştık. Bu yılki  yarışmaa heyecanımızı biraz daha artırmak ve bir Engelsiz Erişim Grubu prensibini daha yerine getirmek amacıyla, aylar öncesinden  minik bir yarışma daha  düzenlemeye karar verdik. Yarışmamız için Braille formatta hazırlanmış  ve daha önceki yıllarda Engelsiz Erişim Grubu üyelerinin okuduğu  soruları, bu yıl Braille yazısına hakim ve Braille yazısını çok iyi okuduğuna inanan,  iddaalı siz görme engelli arkadaşlarımız arasından  birinin okumasını ve yarışmamızın sunuculuğunu üslenmesini istiyoruz.

Değerli Engelsiz Erişim Takipçileri,  gerçekleştireceğimiz Braille okuma yarışmamızın tek amacının  yalnızca sizlerin Engelsiz Erişim Grubu’nun düzenlediği bir yarışmanın sorularını okumanızdan ibaret olmadığını paylaşmak istiyoruz. En önemli hedeflerimizden birisi de teknolojinin gelişmesine paralel olarak unutulmaya yüz tutmuş ve hepimizin hayatına girdikten sonra bir çok kapı açmış Braille yazısının tekrar canlanmasına bir nebze de olsa katkıda bulunarak Braille yazısını bize kazandıran  Louis Braiile’e  manevi de olsa bir teşekkür etme şansı bulmak.

Eğer “Engelsiz Erişim Grubu Bilgi Yarışması’nın sorularını bu yıl mutlaka ben okuyacağım.”, Diyorsanız, siz tüm okuma kurtlarını 5 Şubat 2012 Pazar günü saat 15:00’te yapılacak seçmeler için Engelsiz Erişim Derneği’nin Altunizade’deki yerine bekliyoruz. Detaylı adres bilgisini aşağıdaki satırlarda bulabilirsiniz.

Yarışmada kullacağımız Braille belgeler Türkçe kısaltmalı olacağından, yarışmaya katılacakların bunu göz önünde bulundurmaları gerekiyor.

Katılımlarınız, cesaretimize biraz daha güç katacaktır.

Yarışmayla ilgili daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki ileti adreslerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Sevda Yılmaz

sevdabozbey@gmail.com

Canan Çam

canancam@gmail.com

Eylem Yurtsever

eylemyurtsever@gmail.com

 

Ayrıca, 0532 5521140 nolu telefon aracılığıyla Engin Yılmaz’dan bilgi alabilirsiniz.

Sevgilerimizle.

 

Adres:

Murat Reis Mahallesi, Çinili mescit sokak, no:47/2

Üsküdar, İstanbul

 

Avrupa yakasından gelecekler için yer tarifi:

Metrobüs’ü kullanacaklar Boğaziçi köprüsünün Anadolu tarafındaki Boğaziçi köprüsü durağında indikten sonra alt geçiti kullanarak Anadolu yakasına giden otobüslerin geçtiği durağa geçerek, bu duraktan Kadıköy’e giden 500A, 110 veya 125 numaralı otobüslere binmelidirler. Metrobüsü kullanmayacaklar için 500a numaralı otobüsün kalkış durağı Edirne kapı, 110 numaralı otobüsün kalkış durağı Taksim ve 125 numaralı otobüsün kalkış durağıda Rumeli Hisarüstü’dür.

Anadolu yakasında Ümraniye, Sarı Gazi, dudulu vb. ilçelerden gelecek olanlar Askerlik şubesinden geçen Kadıköy ve Üsküdar otobüslerini kullanmalılar.

Bu otobüslerden Askerlik şubesi durağında inildikten sonra otobüsün gittiği yönün tersi istikamete yürünerek ilk gelen sokağa sola dönülmelidir. Bu sokağın adı Kartal baba caddesidir. Kartal baba caddesinde yokuş aşağı 300 - 350 metre ilerlendikten sonra şok marketin yanından sağa dönülerek biraz yürüdükten sonra ilk gelen sokağa sola dönülmelidir. Köprülü Fazıl Paşa adlı bu sokakta biraz yürüdükten sonra ise eski bir çeşmenin yanından sağa derneğimizin bulunduğu Çinili mescit sokağa döneceksiniz. Burada sağ tarafınızda bir bakkal dükkanını geçtikten sonra gelen ilk dükkan derneğimizin yeridir.

Deniz yolu ile veya başka ilçelerden (Kartal, Pendik, Maltepe vb.)kadıköye gelenler ise, kadıköyden Zeynep Kamil’den geçen otobüslere binmeliler. Bu otobüsleri kullanacakların da Askerlik şubesi durağında inmeleri gerekmektedir. Fakat bu durak caddenin karşı tarafında kalacağı için caddeden karşıya yukarıda bahsetmiş olduğumuz diğer durağa geçerek yukarıda derneğimize ulaşmaları için yaya olarak izlemeleri gereken adımları takip ederek ulaşabilirler.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle