Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Sesimiz Kitap Etkinliğine Katılacak Misafirlerimiz İçin Garanti Kültür Merkezine Körcül Ulaşım Adımları

Duyurular

YazarEngelsiz ErişimDerneği

Tarih10.10.2017

Toplam okunma581

Sesimiz Kitap acıyı, hüznü, ve bu duygular içinde barınmaya çalışan gülümsemeyi duyabilmeniz için sizi 13 Ekim Cuma akşamı Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezine çağırıyor.
Madımak gibi müthiş bir çalışmaya imza atan Sesimiz Kitap, bu defa da Türkiye'nin acılarla dolu o on yılını (1970-1980) yıllarının Türkiye'sini, kendine özgü yorumluyor ve ortaya uzun süre unutamayacağınız, müziği ve şiiri büyük bir keyifle kucaklayacağınız bir çalışma çıkıyor.
Bize de bu etkinliği yerinde takip etmek isteyenler için Garanti Kültür Merkezi'nin ulaşım adımlarını körcül olarak tarif etmek kalıyor.

GARANTİ KÜLTÜR MERKEZİ’NE ADIM ADIM KÖRCÜL ULAŞIM YÖNERGESİ

 

OTOBÜSLE GELENLER İÇİN:

Boğaziçi Üniversitesi’ne İstanbul’un farklı güzergahlarından otobüs seferleri yapılmaktadır. 

·         Taksim-Hisarüstü 559C

·         Kabataş-Hisarüstü 43R

·         Şişli-Hisarüstü 59R

·         Sarıyer-Hisarüstü 59RS

·         Kilyos-Hisarüstü 59RK

·         Hacıosman-Hisarüstü 59RH

Otobüsle geliyorsak, Cengiz Topel durağında inerek aşağıdaki yönergeyi takip etmeliyiz.

1-      İndiğimiz yerde doğrudan yolun karşısına geçip sağa dönelim ve eğimli olan yoldan aşağı doğru yürümeye başlayalım.

2-      Bir müddet sonra eğim bitecek ve yolun sola doğru kıvrıldığını fark edeceğiz. Bu kıvrım sonrası uygun bir noktadan yolun karşısına geçelim.

3-      Sola dönüp yol solumuzda kalacak şekilde bir müddet yürüdükten sonra kaldırım bitecek ve Uçaksavar Kampüsü girişine ulaşacağız. Buradan sağa doğru içeri girelim ve sola doğru kıvrılan yoldan aşağı doğru yürüyelim. Garanti Kültür Merkezi hemen sağımızda olacak.

METRO İLE GELENLER İÇİN:

Boğaziçi Üniversitesi’ne metro ile gelmek istiyorsak, Yenikapı-Hacıosman metro hattını kullanarak Levent durağında inmeli, buradan da Levent-Boğaziçi Üniversitesi hattına aktarma yapmalı ve son durak olan Boğaziçi Üniversitesi durağında inmeliyiz. Levent durağında indikten sonra görevlilere Boğaziçi Üniversitesi çıkışından çıkmak istediğimizi özellikle belirtelim. Eğer bu çıkışa giden yürüyen merdivenlerden çıkarsak, turnikeyi geçtikten sonra sola dönüp, kılavuz izleri takip edelim. Daha sonra yine izleri takip ederek sağa dönelim. Arka arkaya iki blok yürüyen merdiven indikten sonra izler bizi turnikeye, turnike sonrasında da son bir merdivene götürecektir. Bu merdivenden indikten sonra Boğaziçi Üniversitesi metrosuna ulaşmış olacağız. Boğaziçi Üniversitesi durağında tek bir metro çıkışı olduğundan, kılavuz çizgileri takip ederek metrodan dışarı çıkıp, aşağıdaki yönelgeleri izleyelim. Bu noktada hemen uyaralım, metro ile Garanti Kültür Merkezi’nin bulunduğu Uçaksavar Kampüsü arasında, yaklaşık olarak 500 metrelik bir yürüme yolumuz olacak.

1-      Metrodan çıktıktan sonra kılavuz izleri takip ederek caddeye ulaşalım ve sağa dönelim.

2-      Cadde solumuzda kalacak şekilde yukarı doğru sesli ışıkları duyuncaya dek ilerleyelim.

3-      Sesli ışıkların düğmesine basalım ve karşıya geçebilirsiniz uyarısını duyduktan sonra caddenin karşısına geçelim.

4-      Sola dönelim ve yol solumuzda kalacak şekilde aşağı doğru yürüyelim.

5-      Biraz sonra sağ tarafımızda kuzey kampüs A kapısı girişi gelecek. Buraya sapmadan direkt yolumuza devam edelim ve sesli ışıklara ulaşalım.

6-      Lütfen dikkat! Bu noktada iki sesli ışık duyacağız. Sol tarafımızda olan ışık, sol tarafa karşıya geçmemizi sağlıyor. Biz bu ışığı kullanmayıp direkt yürümeye devam edelim ve diğer sesli ışığı duyalım. İşte bu ışıktan önümüze çıkan yoldan karşıya geçelim. Yani sola doğru değil, direkt yürüdüğümüz yolun karşısına geçeceğiz.

7-      Bir kaldırım daha geçtikten sonra, Nispetiye otobüs durağına ulaşmış olacağız. Yolumuza dümdüz devam edelim.

8-      Uzunca bir kaldırım yürümemizi takiben, küçük bir ara yol bizi karşılayacak. Buradan karşıya geçince gelen kaldırımda Uçaksavar Kampüsü’ndeki futbol sahasının duvarına rastlayacağız. Bu duvarı sağımıza alıp, hafif sağa doğru kıvrılan kaldırımdan yürümeye devam edelim.

9-      Kaldırım bittiğinde Uçaksavar Kampüs girişine ulaşmış olacağız. Buradan Garanti Kültür Merkezi’ girişini bulmakta zorlanırsanız çevrede bulunanlardan yardım alabilirsiniz.

10-  Yanı sıra etkinlik günü saat 17:30’dan itibaren, metro çıkışından etkinliğin yapılacağı alana karşılanıp yönlendirilebilmeniz için hazır bulunan gönüllü öğrenci arkadaşlarımız ile birlikte de merkeze gelebilirsiniz.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle