Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Şimdi de Sesli Betimlemeli Tiyatro İzliyoruz!

Duyurular

YazarSesli Betimleme Derneği

Tarih01.12.2014

Toplam okunma1337

Değerli dostlarımız, Sesli Betimleme Derneği ve Akla Kara Tiyatrosu işbirliğiyle gerçekleştirilen ve 3 aralık günü oynanacak olan sesli betimlemeli tiyatro gösterisinin duyurusunu aşağıda sizlerle bir kez daha paylaşmak istiyoruz. Tiyatrolarda da sesli betimlemenin yaygınlaşması açısından mümkün olduğunca yüksek katılımı önemsiyoruz. bu Nedenle katılmak isteyen herkesin bu iletiyi dikkatlice okumasını rica ediyoruz. Teşekkür ederiz.
3 Aralık 2014 Çarşamba günü saat 20:30'da İstanbul Kadıköy'de bulunan Tiyatro AklaKara'da sahnelenecek olan, doğuştan görme engelli bir adamın hikayesini konu alan "Kelebekler Özgürdür" oyununa tüm görme engelli dostlarımızı davet etmekten onur duyarız.
Bu gösterim ücretsiz olup Sesli Betimleme Derneği'nden betimleme uzmanı Sayın Emine Kolivar'ın yorumları eşliğinde gerçekleşecektir.
ÖNEMLİ NOT:
görme engelli katılımcılar sesli betimleme hizmetini telsiz kulaklık vasıtasıyla alacaklarından yer ve kulaklık temini için oyuna katılacak görme engelli arkadaşlarımızın aşağıdaki mail adresine mail atarak veya telefona sms yollamak ya da aramak suretiyle muhakkak bilgi vermelerini ve isim ve telefonlarını yazdırmalarını rica ederiz.
av.olgunyilmaz@gmail.com
TEL: 05323063029
Aklakara tiyatro Adres: BahariyeCaddesi No:92AkyıldızPasajıKadıköy/İstanbul
Akla kara tiyatro Telefon: 0216 541 43 59
OYUNLA İLGİLİ BİLGİLER
KELEBEKLER ÖZGÜRDÜR
YAZAN: LEONARD GERSHE
YÖNETMEN
MURAT SARI
1992 yılında MSÜ Devlet Konservatuarı’ndan mezun oldu. Bir yıl Kenter Tiyatrosu’nda oynadıktan sonra, Antalya Devlet Tiyatrosu’nun kadrosuna dahil oldu. 2012 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu’na tayin oldu. Oynadığı oyunlar arasında Guguk Kuşu, Barış, Misafir, Dört Köşe Dünya, Abdülcanbaz sayılabilir. Bu sezon İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Paşa Paşa Tiyatro adlı oyunda Ahmet Vefik Paşa karakteriyle seyirci karşısına çıkıyor. Yönettiği oyunlar Uyuyan Güzel, Albay Kuş, 7 Kadın, Anam Bacım Avradım, Carmela Paulino, Azizname, Son Tango, Şems-i Tebrizi ve Tiyatro Ak’la Kara’da sahneye koyduğu Arsız Davet’tir.
YÖNETMEN YARDIMCILARI
ŞENDAL YILDIZ
2000-2005 yılları arasında Mersin Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’nda kursiyer oyuncu olarak görev aldı. 2010 yılında Adana Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı oyunculuk bölümünü bitirdi. 2011 yılından beri Tiyatro Ak’la Kara’da oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak çalışmaktadır. Rol aldığı oyunlar Tanrı ve Cyrano de Bergerac’tır.
OĞULCAN KAYACAN
Kadir Has üniversitesi Film ve Drama yükseklisansınadevamediyor. 2010-2014 yıllarıarasında Antalya B.BelediyeTiyatrosunda :FehimPaşaKonağı, AnamBacımAvradım, TersineDünyave Carmela &Paolinooyunlarındarolaldı. Bu yılİstanbulDevletTiyatrosu’ndaPaşaPaşaTiyatroadlıoyundarolalıyor.KelebeklerÖzgürdürdışındaCarmela&PaolinoveŞems-iTebrizioyunlarındayönetmenyardımcılığıyaptı.
DEKOR VE KOSTÜM TASARIM
AKIN TEZER TUNALI
2007 yılındaAtatürkÜniversitesi GSF SahneTasarımıbölümündenmezunoldu. Ankara HalkTiyatrosu, Bursa BelediyeTiyatrosu, Van DevletTiyatrosu, İzmitŞehirTiyatrosuveİstanbulDevletTiyatrosu’ndasahnetasarımıyaptı.ArsızDavetadlıoyundansonraTiyatroAk’laKara’dasahnetasarımınıüstlendiğiikincioyunu.
IŞIK
SERPİL COŞKUN
2009 yilindaYükselAymaz’ınasistani  olarakışığabaşladı.  TiyatriTi ,DonkişotTiyatro, Su GösteriSanatlarıveBab-ı Tiyatro  ileışıktasarımıasistanıveoperatorüolarakçalıştıktı. 2011 yılındanberiTiyatroAk’laKara’nınışıksorumlusuolarakgörevyapıyor.
OYUNCULAR
KEREM KOBANBAY (Don Baker)
1994 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. 2001 yılında Ak’la Kara Seslendirme Stüdyoları’nın, 2011 yılında Tiyatro Ak’la Kara’nın kurucu ortağı oldu. Bu tiyatroda Tom, Dick & Harry, Sherlock Holmes ve Arsız Davet adlı oyunlarda rol aldı,Tanrı adlı oyunu yönetti ve Arsız Davet adlı oyunu yazdı. Yazdığı diğer oyunlar, çeşitli gruplar tarafından sahnelenmeye devam ediyor.
BUKET DEREOĞLU (Jill Tanner)
MSÜ Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde okudu. Oyunculuğa İdil Abla Çocuk Tiyatrosu’nda başladı. Dormen Tiyatrosu, Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatrosu, Ercan Yazgan-Bülent Kayabaş Tiyatrosu, Tiyatro Portakal, Zeynep Talu Sanat Atölyesi, Tim Maslak Show Center ve İstanbul Komedi Oyuncuları’nda çeşitli oyunlarda rol aldı. Rol aldığı oyunlardan bazıları, Romantika, Aşk’a Olan Meylim Senin Yüzünden, Bizim Şarkı ve Tiyatro Ak’la Kara’da oynadığı Arsız Davet’tir.
BEDİA ENER ÖZTEP (Florence Baker)
Tiyatro yaşamına 1968 yılında Bakırköy Halkevi’nde başladı. Daha sonra uzun yıllar İstanbul Şehir Tiyatroları’nda kadrolu olarak çalıştı. 1985 yılından bu yana birçok özel tiyatroda, televizyon dizilerinde rol aldı ve seslendirme yaptı. Oynadığı oyunlar arasında Sarı Naciye, Ölmeye Yatmak, Vişne Bahçesi, Ağrı Dağı Efsanesi ve Mutfak Cadıları’nı sayabiliriz. Tiyatro Ak’la Kara’da Fare Kapanı ve Tom,Dick ve Harry adlı oyunlardan sonra, bu üçüncü oyunu.
HAKAN ÇELİKER (Ralph Austin)
Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünde okudu. Çeşitli dizi ve sinema filmlerinde rol aldı. Profesyonel Tiyatro yaşamına Meymenetsiz Musibet oyunuyla başladı. Tiyatro Ak’la Kara’da Tanrı ve Sherlock Holmes adlı oyunlardansonra bu üçüncü oyunu

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle