Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Turkcell ve Engelsiz Erişim İşbirliğiyle Gerçekleşen Eğitimlerimiz Yayında

Haberler

YazarEngelsiz Erişim Ekibi

Tarih16.05.2015

Toplam okunma1532

Turkcell ve Engelsiz Erişim İşbirliğiyle Gerçekleşen Eğitimlerimiz Turkcell Akademi’de

 

Merhaba sevgili dostlar.

Geçtiğimiz Nisan ayında sonlanan ve 2014 yılının Aralık ayında başlattığımız; Akdeniz Üniversitesi ve Engelsiz Erişim Derneği iş birliğiyle gerçekleşen Engelsiz Eğitim dizimizin iOS ve Android işletim sistemlerinin erişilebilir kullanımına yönelik eğitim modülü yepyeni bir platforma taşındı.  Engelsiz Eğitimlerimiz devam ederken Turkcell,  kendilerinin eğitim platformu olan Turkcell Akademi içersinde Erişilebilir iOS ve Android eğitimlerinin de yer almasını istedi bizlerden. Bunun üzerine derneğimiz üyeleri ve Android ve iOS eğitimlerinin sorumluları Sarper Arıkan ve Engin Yılmaz, Eğitimleri daha profesyönel bir ortamda yeniden gerçekleştirdi. Yapılan eğitimler, Bu sefer hem sesli hem de görüntülü olarak kayda alındı. Böylece engelli yakınlarının da eğitimleri takip ederek, görme engelli bir kişiye bilgi aktarabilmesinin yolu açılmış oldu. Ayrıca az gören kişilerin de eğitimi görsel olarak takibine olanak sağlandı.

Eğitimlerin gerçekleşmesi aşamasında yine Engelsiz Erişim üyesi ve Turkcell çalışanı Gamze Sofuoğlu’na, Turkcell ve Engelsiz Erişim arasında oluşturduğu köprü için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Oldukça nitelikli ve alanında ilk olan bu projenin, Turkcell’in profesyönel desteğiyle geldiği noktanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Bu eğitim kayıtlarına aşağıda vereceğimiz bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Turkcell’e  ve Engelsiz Erişim üyesi ekibimize bu nitelikli eğitim dizisini bizlere sundukları için, Akdeniz Üniversitesi’ne de geçtiğimiz aylarda eğitim için kullandığımız Team Talk programının sunucu desteği noktasında bizlerle oldukları için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Eğitim kayıtlarımıza ulaşabileceğiniz bağlantılar:

Engin Yılmaz ile Erişilebilir iOS tabanlı Cihaz Kullanımı

İOS'da Temel Parmak Hareketleri

İOS'da Voice Over Ayarları

iOS'da Temel Arama

iOS'da Yazı Yazma

iOS'da Mesajlaşma

iOS'da E-Posta

iOS'da İnternet

iOS'da Haritalar ve Navigasyon

iOS'da Takvim ve Saatler

App Store'dan Uygulama İndirme

 

Sarper Arıkan ile Erişilebilir Android Tabanlı Cihaz Kullanımı

Android'de Erişilebilirlik ve Temel Parmak Hareketleri

Android'de Talkback Ayarları

Android'de Temel Arama

Android'de Yazı Yazma

Android'de Mesajlaşma

Android'de E-posta

Android'de İnternet

Android'de Haritalar ve Navigasyon

Android'de Takvim ve Saatler

Google Play'den Uygulama İndirme

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle