Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Turkcell.com.tr Yılın En İyi ve En Erişilebilir Sitesi Seçildi

Haberler

YazarÇağrı Artan

Tarih09.09.2014

Toplam okunma1757

Cagri odul verirken

2013’ün En Erişilebilir Sitesi Ödülünü Aldı

 

Bu yıl 12'si düzenlenen ve organizasyonunu Doruknet’in gerçekleştirdiği 2013 Altın Örümcek Web Ödülleri Töreni, 04.09.2014 tarihinde TİM Maslak Show Center’da gerçekleştirildi. Törende Engelsiz Erişim adına Engin Yılmaz, Adem Vural ve Çağrı Artan yer aldı.

 

Derneğimiz jürisi tarafından belirlenen 2013’ün en erişilebilir sitesi: www.turkcell.com.tr seçildi. www.turkcell.com.tr  aynı zamanda Altın Örümcek jürisi tarafından 2013’ün en iyi web sitesi olarak belirlendi. Böylece en iyi web sitesi adına yakışan bir şekilde evrensel tasarım ilkesi doğrultusunda en erişilebilir site ödülüyle kalitesini perçinlemiş oldu. Sitenin bu yılın en erişilebilir web sitesi olmasını belirleyen ayrıcalıklardan en önemlisi, konulan güvenlik kodunun seslendirilerek görme engelli bilgisayar kullanıcılarının daha erişilebilir bir kullanım deneyimi yaşamasında sağladığı kolaylıkla öne çıkması oldu. Gecenin sunuculuğunu oyuncu Yosi Mizrahi gerçekleştirirken, yılın en erişilebilir web sitesi ödülünü Turkcell yetkililerine derneğimiz adına Çağrı Artan takdim etti. Ödül gecesinin ardından sahne alan MFÖ ise davetlilere keyifli bir müzik ziyafeti sundu. Ödül gecesinde derneğimiz adına gerçekleştirilen ödül takdim konuşmasının videosu ve fotoğraflarına haber içeriğinden ulaşabilirsiniz.

 

12. Altın Örümcek En erişilebilir Web ödül Taktimi from Engelsiz Erişim Derneği on Vimeo.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle