Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Uyumuyoruz Eylemine Davet, 7 Temmuz Platformu!

Duyurular

Tarih27.06.2012

Toplam okunma1113

Değerli Sivil Toplum Kuruluşu Yöneticileri, Temsilcileri, Engelli Hakları Konusunda Çalışan Aktivistler, Engelli Bireyler ve Yakınları, Basın Mensupları ve Saygıdeğer Halkımıza Açık Davet

 

2005 yılında çıkarılan 5378 sayılı Kanun ile tüm kamusal alanların ve tüm toplu taşıma araçlarının engellilerin erişimine uygun hale getirilmesi için yedi yıllık bir süre konulmuştu. Bu sürenin bitmesine sayılı günler kala, T.B.M.M. Başkanlığı’na sunulan bir kanun teklifi ile bu sürenin 3 yıl daha uzatılması öngörülüyor.

 

Bizler engelli hakları konusunda çalışan sivil toplum kuruluşu yöneticileri, temsilcileri, engelli hakları konusunda çalışan aktivistler, engelli bireyler ve yakınları olarak sürenin uzatılarak engellileri tüm hak ve özgürlüklerden mahrum bırakacak olan söz konusu 3 yıllık öteleme düzenlemesine tüm gücümüzle karşı duruyoruz.

 

28 Haziran 2012 Perşembe günü İstanbul Taksim Gezi Parkı’nda saat 13.00’da basın açıklamasıyla başlayacak olan ve 48 saat sürecek olan “UYUMUYORUZ” etkinliğini düzenliyoruz. Tüm sivil toplum kuruluşu yöneticilerini ve temsilcilerini, engelli hakları konusunda çalışan aktivistleri, engelli bireyler ve yakınlarını, basın mensuplarını, sanatçıları, yazar ve çizerleri, kanaat önderlerini ve saygıdeğer halkımızı bu dayanışma etkinliğine davet ediyoruz.

 

Saygılarımızla,

 

7 Temmuz Platformu

 

 

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle