Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

‘’VEDA” FİLMİ BASIN BİLDİRİMİ

Duyurular

YazarSE-BE-DER

Tarih31.05.2012

Toplam okunma1183

      Sesli Betimleme Derneği(SE-BE-DER) görme ve işitme engellilerin sinema filmlerinin sesli ve yazılı betimleme kurgusunu  ,işaret dili ile tercümanlığını,yaparak engellilerin            bilgi  erişiminin sağlanması adına toplumsal ve kültürel gelişim sağlayan   sosyal içerikli kamu çalışması yapan bir dernektir.

      Derneğimizin geleneksel olmasını hedeflediği özel  film sunumumuz   2.yılında  yönetmenliğini Zülfü Livaneli'nin yaptığı “VEDA” filmini ,Salih Bozok’un anlatımıyla, bu dostluğu, Atatürk’ün hayatının dönüm noktalarının, vatanı kurtarmak için ölüme meydan okuyan bir kuşağın komutanının hikayesini  Ankara'daki Milli Eğitim Bakanlığı işitme ve görme engelliler okullarının ve engelli diğer misafirlerimizin katılımında  31 mayıs 2012 tarihinde Etlik Antares AVM yönetiminin destek ve katkıları ile  Antares Cinemaximum Sinemalarında    sabah 11.00 seansında yapılacaktır.

      Yaklaşık 500 görme ve işitme engelli çocuğun  katılımında yapılması amaçlanan “VEDA”  filmi sunumu görme engelliler için sesli betimlemesi ,işitme engeller için alt yazı  betimlemesi yapılmış hali ve eş zamanlı olarak işaret dili  tercümanlığında yapılacaktır. Türkiye'de ilk defa yapılacak bu etkinlikle bir ilki yaşamak için davetlimiz olun ve bize katılın.               

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle