Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     
Ara

Zoom Kullanımına İlişkin Temel İpuçları Kitapçığı Yayında

Duyurular

YazarEngelsiz Erişim Derneği

Tarih20.04.2020

Toplam okunma0

Değerli Engelsiz Erişim Takipçileri,

Başkanımız Dr. Engin YILMAZ'IN uzun süredir üzerinde çalışarak hazırladığı, ülkemiz dahil birçok dünya ülkesinde yaygın kullanılan çevrimiçi konferans çözümü Zoom uygulamasının temel kullanım ipuçlarını içeren kitapçığı sizinle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Kurulumdan kullanıma en çok gereksinim duyacağınız detayları barındıran bu değerli içeriği kullanırken aşağıdaki yönergelerle kitapçığın ilgili bölümlerine hızlıca odaklanabilirsiniz.

  • Ekran okuyucularınızın seri dolaşım tuşları ve başlık dolaşım tercihini kullanarak içerik bölümleri arasında dolaşabilir, klavye destekli cihazların seviyelerine göre numaralandırılan başlıklara ulaşımdaki işlevini kullanarak içerik bölümlerine odaklanabilirsiniz.
  • belgenin en başında yer alan içindekiler listesinden dilediğiniz konuya hızlıca atlayabilir, konuyu okumanız ardından Jaws for Windows için r, NVDA için d harfiyle içindekiler bölgesine odaklanabilirsiniz. Önemli not: Jaws for Windows ile elementler arası dolaşmayı sağlayan tek harf dolaşım seçeneği varsayılanda açık olduğundan, r harfine basıldığında içindekiler listesine odaklanma gerçekleşecektir. Bununla birlikte, NVDA'nın varsayılan dağıtımında bu işlev yer almadığından, hiyerarşik açıdan yukarıda kalan içindekiler bölgesine odaklanmak için Shift ve d tuşlarına aynı anda basmanız gerekecektir. Aynı durum mobil cihazlarından içeriği açanlar için ilgili referans noktasına ulaşabilmek adına yukarı yönde dolaşımla olanaklı kılınacaktır.

Kitapçığın programı kullanmak isteyen ancak çekinceleri nedenli uzak kalan herkese yararlı olmasını amaçlayarak size ulaşmasını sağlayan değerli başkanımız DR. Engin YILMAZ'A içten teşekkürler.

ZOOM Kullanımına İlişkin Temel İpuçları Kitapçığı

Paylaş:

Google Plus LinkedIn

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunmuyor. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Ekle