Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     

Bir gün, herkesle aynı anda, erişilebilir biçimde.

Tüm yaşamı, eşit, erişilebilir, engelsiz kılıncaya dek,

Mücadelemize devam edeceğiz.

Ara

Duyurular

Engellilikle ilgili her türlü duyurulara buradan ulaşabilirsiniz...

Noterlerde yaşanan imza sorununa yönelik eylem çağrısı

Noterlerde yaşanmakta olan imza sorunu için, Eğitimde Görme Engelliler Derneği ve Engelsiz Erişim Derneği olarak planladığımız etkinliğe katkı vermenizi rica ediyoruz.

Sesimiz Kitap Etkinliğine Katılacak Misafirlerimiz İçin Garanti Kültür Merkezine Körcül Ulaşım Adımları

Sesimiz Kitap acıyı, hüznü, ve bu duygular içinde barınmaya çalışan gülümsemeyi duyabilmeniz için sizi 13 Ekim Cuma akşamı Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezine çağırıyor. Madımak gibi müthiş bir çalışmaya imza atan Sesimiz Kitap, bu defa da Türkiye'nin acılarla dolu o on yılını (1970-1980) yıllarının Türkiye'sini, kendine özgü yorumluyor ve ortaya uzun süre unutamayacağınız, müziği ve şiiri büyük bir keyifle kucaklayacağınız bir çalışma çıkıyor. Bize de bu etkinliği yerinde takip etmek isteyenler için Garanti Kültür Merkezi'nin yerini körcül olarak tarif etmek kalıyor.

Basın Açıklamasına Davet!

BASINA VE KAMUOYUNA Görme engellilerin yaptıkları işlemlerde yasalara aykırı olarak uygulanan iki tanık dayatmasını sona erdirmek için gerek Noterler Birliği gerekse Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü nezdinde sürdürdüğümüz çalışmalar son aşamaya

We Need Your Feedback! Merak Ettiğim Nesne

Merhaba değerli dostlar. Bu yıl üçüncüsüyle sizinle olacağımız 15 Ekim Beyaz Baston ve Erişilebilirlik festivalinde, her etkinliğimize yenilikler katma misyonumuzun bir getirisi olarak 3d yazıcıdan çıkartılacak, üç boyutlu nesnelerin kuracağımız stand içerisinde tarafınızdan incelenmesini sağlamayı planlıyoruz

Dünyaya seslen Youtube Kanalımız ve İlk Canlı Yayınımız Hakkında

Merhaba değerli dostlar. Sosyal medyanın gücünü benimseyerek hareket eden Derneğimiz, yeni bir projeyle daha sizinle buluşmanın mutluluğunu yaşıyor. Bildiğiniz gibi

Kampanyayı İmzalayalım, Braille'i Android'e Taşıyalım!

Braille görme engellilerin hayatının olmazsa olmazlarındandır. Günlük yaşam, bilgisayar dünyası ve

Android Üzerinde Braille'in Etkin Kullanımı İçin Çözüm Öneri Toplantısı

Bilindiği üzere Android işletim sisteminde Braille yazım için gerekli düzenleme veya atılımlar halen gerçekleştirilmemiştir.

Engelliler Konfederasyonundan Basın Açıklaması Daveti

Konfederasyonumuz, darbe girişimine ilişkin engelliler Konfederasyonunun ve bağlı federasyonlar ile derneklerin ortak görüş ve tepkilerini ifade etmek üzere 20 Temmuz 2016 Çarşamba günü saat 12.30’da Ankara Güvenpark’ta Yeni Karamürsel Metro çıkışında kitlesel bir basın toplantısı yapacaktır.                    Katılımınızı önemle rica ederiz.                           Av. Turhan İÇLİ                                    Konfederasyon Başkanı Tarih: 20  Temmuz  2016 Saat: 12.30 Yer: Ankara Güvenpark YKM Çıkışı  

İmza kişiliğin dışa vurumu; iki tanık değiştirmez bu durumu.

Çok sayıda görme engellinin yaşadığı bir sorundur imzalarının yok hükmünde görülmesi. Bu yok sayma eylemini kurumsal olarak gerçekleştiren en önemli oluşumlardan biri de Türkiye Noterler birliğidir.

Cinevana Festivali Sesli Betimleme Seçeneğiyle 27 Ocakta Sinebuda!

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek aynı anda hem gören izleyiciyi hem Görme Engelli Sinemaseverleri aynı seansta buluşturabilen SineBU sayesinde, Sesli Betimleme Derneği Sebeder’in büyük desteği ve Getem işbirliği ile Engelleri aşarak birlikte olabilmenin keyfini yaşıyoruz.

Görme Engelli Derneklerinden Kamera ayıbına karşı açıklama

Görme engelliler camiası ve öğretmenler gizli kamera faillerinin bulunmasını istiyor

YSK Hazırlıkları

Kardeşimle oy kullanmaya gittim. Ama benim adıma bilgim olmadan istemediğim bir partiye oy kullanmış.

Şimdi de Sesli Betimlemeli Tiyatro İzliyoruz!

Değerli dostlarımız, Sesli Betimleme Derneği ve Akla Kara Tiyatrosu işbirliğiyle gerçekleştirilen ve 3 aralık günü oynanacak olan sesli betimlemeli tiyatro gösterisinin duyurusunu aşağıda sizlerle bir kez daha paylaşmak istiyoruz. Tiyatrolarda da sesli betimlemenin yaygınlaşması açısından mümkün olduğunca yüksek katılımı önemsiyoruz. bu Nedenle katılmak isteyen herkesin bu iletiyi dikkatlice okumasını rica ediyoruz. Teşekkür ederiz.

Dünyayaseslen.com Yepyeni yüzüyle Tekrar Yayında!

www.dunyayaseslen.com sitesi yenilendi!

Garanti Bankası Kampanyasında Hedef en az 1000 imza!

www.change.org/engelsizatm adresine girip haydi imzaları arttıralım 1000 imzaya ulaşalım!

Garanti Bankası Kampanyasında Hedef en az 1000 imza!

www.change.org/engelsizatm adresine girip haydi imzaları arttıralım 1000 imzaya ulaşalım!

Garanti Bankası, Başka Bir Arzumuz Sesli ATM!

Sizler de garanti bankasının ATM'lerini sesli hale getirmesi kampanyamıza destek vermek için, www.change.org/engelsizatm adresine girip imzanızı atın!

2013 Braille Okuma Yarışması 23 Martta yapılıyor

Selen Özel bilgi yarışmasının sunucularını 23 Mart Cumartesi günü Engelsiz Erişim derneğinin Üsküdar'daki yerinde saat 15:00'da yapacağımız braille yarışmasıyla belirliyoruz, siz de katılmak istemez misiniz?

Kaybedişimizin 3. Yılında Selen ÖzelArkadaşımızı saygı ile Anıyoruz

12 Mart 2010 tarihinde yitirdiğimiz, engelli hakları savunucusu, hukukçu, değerli arkadaşımız Selen Özel'i Engelsiz Erişim Derneği olarak sevgiyle ve özlemle anıyoruz.

Körlük Deneyimlerini Paylaşım Grubu 10 Martta Başlıyor!

Daha önce duyurusunu paylaştığımız körlük deneyimlerimizi paylaşım grubu 10 Martta başlıyor. katılmak isterseniz bize ulaşın!

Körlük Deneyimlerimizi Paylaşalım mı?

Sizler de körlük deneyimlerinizi ve yaşantılarınızı paylaşmak isterseniz, 10 haftalık paylaşım grubumuza katılmaya ne dersiniz?

3 Aralıktan Bakınca!

3 Aralık gününe ilişkin derneğimizin yazısı ve bakış açısı...

2012 ÖSYS Tercih Kılavuzu’nda Engelli Adaylara Ayrımcı Yaklaşım

2012 ÖSYS Tercih Kılavuzu'nda adayların tercihlerini yaparken dikkat etmesi gereken hususlar başlığı altında, engelli adaylara yönelik bazı açıklamalar bulunmaktadır.

SUSMUYORUZ ve ENGELLENMEYİ KABUL ETMİYORUZ

07.07.2012, Cumartesi günü, saat 13.30’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki binası önünde toplanıyoruz.

Uyumuyoruz Eylemine Davet, 7 Temmuz Platformu!

Herkesi 28 29 haziran tarihleri arasında sorunu ötelememek için uyumamaya, taksim gezi parkına bekliyoruz!

Engelsiz Erişim Derneği 1. Olağan Genel Kurul Çağrısı

Engelsiz Erişim Derneği’nin 1. Olağan Genel Kurulu 17.06.2012 Tarihinde Kör Fotografçılar Projesi Serdar-ı Ekrem Caddesi No16D Galata - Beyoğlu İstanbul adresinde saat 13.00’da yapılacaktır.

Engelsiz Erişim Derneği'nin Kuruluşuna İlişkin Basın Duyurusu!

Tüm Kamuoyuna bildirmekten mutluyuz ki, hayatı daha engelsiz ve erişilebilir yapmaya katkı sunmak için Engelsiz Erişim Derneğimiz Kurulmuştur!

“Herkes için Erişim 2012” SEMPOZYUMU

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği tarafından 21 Ekim 2011 tarihinde 09.00- 18.00 saatleri arasında Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde Yüksek Mimar Şükrü Sürmen anısına “Herkes için Erişim 2012” Sempozyumu düzenlenecektir.

Gören Göz Cihaz Başvuruları Hakkında Duyuru

Görme özürlülerin kolay ve hızlı bir kullanım ile gitmek istedikleri yerlere sesli komutlar yardımıyla yürüyerek ve/veya otobüs, metro gibi toplu taşım araçlarını kullanarak gidebilmesi amacıyla Genel Müdürlüğümüz ile Ulaştırma Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğü arasında 26.04.2011 tarihinde Gören Göz Cihazlarının Görme Engelli Vatandaşlara Dağıtılmasına İlişkin İşbirliği Protokolü imzalanmıştır.

KUTLAMA MI?

15 Ekim Beyaz Baston günü nedeni ile yayınlamış olduğumuz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz...

Paylaş:

Google Plus LinkedIn