Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     

Bir gün, herkesle aynı anda, erişilebilir biçimde.

Tüm yaşamı, eşit, erişilebilir, engelsiz kılıncaya dek,

Mücadelemize devam edeceğiz.

Ara

Engelsiz Kültür Sanat

Daniel Quinn ve Bilinçaltım:

Hayatımda devam etmekten resmen korktuğum ilk kitap Daniel Quinn'in "İsmail"'i, ikincisi de yine aynı yazarın "B'nin Öyküsü" adlı kitabıdır. Peki ben neden okumaktan korktum bu kitapları? İsmail'i ilk açtığımda ilk cümlesi beni umutlandırmaya yetti... "Tamam," dedim. "Uzun zamandır böyle bir şey arıyordum işte!" Birkaç sayfa okuduktan sonra: "O kadar da değil! Yok artık!" gibi bazı cümleler kullanarak kendi kendime söylenmeye başlamıştım bile. Sonra hafiften bir kalp çarpıntısıyla kitaba devam etmeye koyuldum... Peki neydi bunun nedeni? Daniel Quinn ile ortak bir düşünce sistemini aynı örneklerle savunmuş olmamızdı... Adeta, Daniel Quinn benim bilinçaltımı açmış, araştırmış ve bana kolaylık olsun diye kitap olarak yayınlamıştı. Bilincimi ve bilinçaltımı desem daha doğru olur aslında... Kimseye söylemeye cesaret edemediğim ama içimde sakladığım bazı düşüncelerimi Daniel Quinn'in kitabında buluvermiştim. Kim korkmaz ki böyle bir raslantıdan? Daniel Quinn ne mi anlatıyor? Doğaya, insanlara, inançlara, dünyanın varlığına ve gelişimine yönelik farklı bir bakış açısı sunuyor sizlere. "Sizlere" diyorum; çünkü bu bakış açısı bana hiç de farklı gelmiyor... Daniel Quinn'den tek farkımız, onun daha bilgili ve buna paralel olarak örneklerinin daha fazla ve açık olması. Daha fazla uzatmadan İsmail'den başlamak suretiyle Daniel Quinn'in tüm kitaplarını okumanızı şiddetle önerdiğimi söylemek istiyorum. (Görme engelliler İsmail'i getem ve kitapsevenler'den temin edebilirler.) Eylem Yurtsever.

GÖRMESENİZ BİLE HİSSEDEBİLECEĞİNİZ SERGİ

DÜNYADA BİR İLK! “Sanatı algılamak için görmek gerekmez diyerek yola çıkan İsmail Acar, Golden Horn Projects’de “5 Duyu; Kırmızı Oda Beyaz Oda” adlı sergisi ile görmeyenlerin dahil olabileceği bir resim sergisi açtı”

Bitmeyen Kavga Üstüne

Bitmeyen Kavga Ne Zaman Başladı?

Santral İstanbul Üzerine Notlar!

Ölmüş çimenlerin ağıtları, Şişen torbaların sizin isteğiniz dışındaki eylemdaşlığınız, Metrelerce uzunluktaki, yüzlerce düğme ve göstergesiyle uzay yolunu anımsatan bir düzenek, Bunların hepsi Silahtardaki Santıral istanbul’dan anımsadığım sadece birkaç detay...

Kartepe Gezi Güncesi

LEVENT AÇLAN'ın 21.10.07 Kartepe Gezi Güncesi...

Gitarist Onur Yılmazın Büyük Başarısı

Onur Yılmaz geçtiğimiz günlerde Kadıköy Kültür Sanat Derneği’nin düzenlediği Ulusal klasik gitar yarışmasında bir çok gitaristi geride bırakarak üçüncülüğü kazandı.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn