Ana içeriğe git   Paylaşıma git
Sol tarafta yarım ay biçiminde latin alfabesiyle, aşağıda braille alfabesiyle Engelsiz Erişim yazısı ve ortada güneşin içinde uçan bir kuş...

Yakınlaş

     

Bir gün, herkesle aynı anda, erişilebilir biçimde.

Tüm yaşamı, eşit, erişilebilir, engelsiz kılıncaya dek,

Mücadelemize devam edeceğiz.

Ara

Engelsiz Seçim

Bu bölümde, erişilebilir oy kullanım mücadelesi kapsamında yürüttüğümüz çalışmaları bulabilirsiniz.

Erişilebilir Oy Şablonu Kullanım Deneyimi Anketi Yayında

Değerli dostlar, yoğun bir hazırlık ve önemli bir erişilebilirlik mücadelesinin ardından seçim gününe gelmiş bulunuyoruz. Bu dönemin diğerlerinden bir farkı var bizler için. İlk kez, ürettiğimiz bir şablonla tek başına oy kullanma şansı elde ettik

Oy Şablonu Kullanım Talimatları

Bu talimatları okuyan herkes, gönül rahatlığıyla tek başına oy kullanabilecek.

KEMAL ÖZCEYHAN SEMİNERİ ÖZEL: Adım Adım Erişilebilir Oy Şablonu Kullanımı

Değerli Takipçilerimiz, 16 Nisan Tarihinde gerçekleşecek halk oylaması için artık son günler. Biz de Engelsiz Erişim Derneği olarak bu süreçteki çalışmalarımızın son aşamasına yaklaştık. Oy şablonu ise bizim için bir ilk. Bu şablonu gerek edinmek, gerekse de kullanımına dair bilgilenmek isteyen herkesi 9 Nisan 2017 günü saat 14:00 ila 16:00 arası, Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüs Kuzey Park Binasında bekliyor olacağız.

Bilgilendirme: Erişilebilir Oy Şablonu Gönderimi Talep Toplama Süreci Sonlandırılmıştır!

Merhaba Değerli Takipçilerimiz, Öncelikle süreç boyunca gösterdiğiniz yoğun talep yönlendirmelerinize, eleştiri ve önerilerinizle sunduğunuz desteğinize içtenlikle teşekkürlerimizi iletmek isteriz. 04.04.2017 Salı günü E-Posta grupları üzerinden yayınladığımız duyuruda, talep toplama sürecimizin 05.04.2017 günü sonlanacağını iletmiştik. Derneğimizin tarafınıza ulaştıracağı gönderileri sağlıklı ve nitelikli ulaştırabilmesi için süreci daha fazla geciktirmemenin doğru olacağına olan inancımızla başvuru alımımızı sonlandırmış bulunuyoruz.

Erişilebilir Halkoylaması Oy Pusulası Şablonu”nun Kullanılmasına İlişkin YSK Kararı

Yüksek Seçim Kurulu'nun görme engellilerin oy pusulası şablonuyla sandıklarda tek başına oy kullanabilmesini resmî olarak karara bağladığı yazının içeriğine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

Google Plus LinkedIn