Her geçen gün  E-KPSS ataması ile  pek çok görme engelli farklı kurumlara, farklı görevlere atanmakta ve işlerine başlamaktadır. İşe yeni başlayan görme engellilerin kurumlarındaki erişilebilirlik sorunlarıyla birlikte uyum süreçleri uzamaktadır. Eğitimde Görme Engelliler Derneği ve Engelsiz Erişim Derneği iş birliğiyle, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda göreve başlayan görme engelli çalışanlara yönelik oryantasyon ve deneyim paylaşımı etkinliği düzenliyoruz.

Bu etkinlikte bir yandan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde çalışan görme engellileri bir araya getirerek birbirimizi tanımayı, destek mekanizmalarımızı güçlendirmeyi amaçlarken öte yandan Bakanlık çalışma alanları ile kullanılan sistemleri kısaca tanımayı ve yeni atanan görme engellilerin yeni iş yerlerine ilişkin ilk izlenimlerini paylaşmayı planlıyoruz.

Etkinliğimize Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarda çalışan deneyimli görme engellileri, Bakanlığa yeni atanan veya gelecekte bu bakanlıkta çalışmayı hedefleyen herkesi bekliyoruz.

Etkinlik Detayları:

Konu: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlara Atanan Görme Engelli Çalışanlara Yönelik Deneyim Paylaşımı

Tarih: 16.08.2022

Saat: 20.30

Bağlantı Bilgileri:

https://us06web.zoom.us/j/89591725277?pwd=dEg5R0lKTHBlMXZ6ekNHVG4vRUtZQT09

Toplantı Kimliği: 895 9172 5277

Parola: 734548