Afişin sol üst kısmında Engelsiz Erişim Derneği logosu bulunuyor. Ortada çizim şeklinde rampa tarzı yüksek bir yerde kör bir kadın duruyor.  Korumasız rampanın sağ tarafında yüksekliğe dikkat çeken iki taraflı ok var. Üzerinde de tehlikeyi vurgulayan üçgen içinde ünlem simgesi bulunuyor. Rampanın sol tarafında bir tabela görseli var.  En altta ise "Kaldırımlardaki Düşme Tehlikesine #EEEHDiyoruz !"  yazıyor.

Neden günlük yaşam içerisinde ekstradan bir şeylerin mücadelesini vermek zorundayız?
Neden imzamız personel keyfiyetine göre geçerli ya da geçersiz oluyor?
Neden yayalara ait kaldırımların yayalar dışında her şeye ait olmasının önüne geçemiyoruz?
Neden hayatımıza dair kararlara insanlar karışabilme yetkisine sahip olduğunu hak görür kendine?
Neden hayatımızın her anını onlarca göz üzerimize dikilmiş yaşamak zorundayız?
Neden sıradan olma hakkımız için bile mücadele etmek zorundayız ve neden insanlar yıllar boyunca hiç soru sormadan yaşar?
Onların sormadığı sorular sağlamcılık olarak bize döner ve bizim sorularımızı çoğaltır. Kocaman bir EEEH çığlığı yükselir içimizde. Çünkü kendimize, sevdiklerimize ve hayallerimize harcamak istediğimiz eforu uğradığımız ayrımcılığı gidermeye harcıyoruz. O nedenle içimizden yükselen “EEEH yeter be!” Çığlığını birbirimizle paylaşmak önemli.

 

Daha önce düzenlediğimiz #Engellenmekİstemiyoruz #SağlamcılarDışarı ve dergimizin düzenlediği #KörlerBuradaGörseliAçıkla tweet etkinliklerinden sonra yeni bir etiket çalışmasıyla sözümüzü söyleyeceğiz. Bu akşam 20.00-21.00 saatleri arasında düzenleyeceğimiz etkinlik ile Twitter kampanyamızı başlatıyoruz. Yeni etiketimiz #EEEHDiyoruz. Bu sürekli devam edecek bir çalışma. Uğradığınız ayrımcılığı bu etikete yazmanız, sesinizin daha çok sesle desteklenmesinin yolunu açacak. Aynı zamanda engellendiğimiz alanlara dair Twitter anketlerimizi de bu etiket üzerinden paylaşacağız.

 

Haydi, sen de EEEH deme nedenlerimiz azalsın diye EEEH dediğin ne varsa #EEEHDiyoruz etiketine yaz. EEEH demeye ihtiyaç olmayan günler yakındır belki. Ne dersin?