Seçimlerin erişilebilirliğinin sağlanması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geçmiş seçim deneyimlerimizden ve izleme çalışmalarımızdan derlediğimiz talep ve çözüm önerilerimizi mahalli seçim sürecince #ErişilebilirSeçimMümkünBahanesiYok hashtagı ile paylaşıyoruz. Seçim kanununda yapılan düzenleme ile YSK’nın oy pusulası şablonu hazırlama sürecini daha kapsayıcı olarak yürütmesini talep ediyoruz.

Taleplerimizi çektiğimiz kısa videolarla, sözlerle paylaşacak; erişilebilirliği gündemde tutmaya devam edeceğiz. Ulaştığımız bilgileri yaygınlaştıracak, seçimlerin erişilebilirliğini izliyor olacağız. Tüm körleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarını seçimlerin erişilebilirliğine dair taleplerini sosyal medya başta olmak üzere tüm iletişim kanallarında paylaşmaya çağırıyoruz.

Mücadelemiz de ortak, kampanyamızda. Tüm körler ve STK’lar kampanyanın sahibidir. Duyur erişilebilir seçim talebini, duymayan kalmasın çözümlerini. Paylaş sende videoyla, yazıyla, fotoğrafla. Hepimiz biliyoruz ki #ErişilebilirSeçimMümkünBahenesiYok. Paylaşırken unutma hashtagımızı eklemeyi, taleplerimiz toplansın sosyal medyada, yürüsünler erişilebilirliğe hep birlikte.

Engelsiz Erişim Derneği Twitter Zaman Akışı