Zamanı Şaşırmadık

Hayır zamanı şaşırmadık. Yok yok festival tarihini de değiştirmedik. Erken kalkmışken yola koyulalım dedik ve kuşluk vakti pardon Mayıs ayında festival sürecimizi başlattık. Malum yoğun emek ve çabanın ürünü ve önce atılan adımlar işimizi kolaylaştırıyor. İşimizi kolaylaştırmakla da kalmıyor, festival heyecanımızı da bugüne taşıyor. Biz de ev sahibimiz İstanbul Üniversitesi Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi ENUYGAR ile o heyecanı bir an önce sizlere taşımak istedik.

Sizce Biz Yaşlı Mıyız?

10 yılı devirmiş bir festival yaşlı mıdır? Başka festivalleri bilemeyiz ama biz her yıl daha da gençleşiyoruz. 11’inci Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali’ne hazırlanırken gençliğin enerjisiyle motive oluyoruz. Sıkı durun, bu gençliğin formülünü paylaşıyoruz. Sürekli yeni şeyler arayan kolektif bir zihin, gıdamız olan heyecan, makul dozda stres ve en önemlisi sürekli hareket halinde bir yapı. Temamıza dair ipucu formülümüzün sonunda saklıdır.

Daha Eşit, Daha Erişilebilir, Daha Engelsiz, Daha Bağımsız, Daha Aktif Bir Yaşam için; Kapsayıcılığı Seç Harekete Geç

Enerjimizi hareketimize, hareketimizi enerjimize borçluyuz. Hazır olimpiyatlar da gündemdeyken neden temamız “spor” olmasındı? Sonuçta lisanslı sporcular olmamıza rağmen beden derslerini sınıfta geçirmeye mahkum edilmeye çalıştık bir çoğumuz. O nedenle, bedenimizi zinde tutma faaliyeti bile bizim için sağlamcılığa karşı bir mücadele aynı zamanda. “engelliler sporla uğraşamaz” ya da “Kendilerine uygun spor dalları ile uğraşsınlar” sınırlamasına inat, hayatın her alanında olduğu gibi spor alanında da kendi tercihimizin peşinden gideceğiz. O zaman sporun gündeme oturduğu bir dönemde, bu konuyu bir şenlik halinde gündemin bir parçası yapmaya ne deriz? Festivalleyerek, yeni deneyimler yaşayarak ve sürpriz belli etkinliklerle bu süreci örmenin zamanı geldi bize göre. Hem belki hayranlıkla takip ettiğimiz, çoğumuzun çocukluğuna ve gençliğine damgasını vuran bazı konuklarımız olur. Çünkü hep daha iyisini hedefledik. O nedenle mottomuz bir “Daha” zincirine dönüştü. İşte tarihin ilk daha zinciri “Daha Eşit, Daha Erişilebilir, Daha Engelsiz, Daha Bağımsız, Daha aktif bir yaşam için; #KapsayıcılığıSeçHareketeGeç

Dahası da Var. “Biz bu sürece dâhil olamıyor muyuz?” sorusuna cevabımız aşağıdaki bağlantıda. Stant Talep Formunu doldurun, dönüş yapalım. Yaratıcı stantlarınız ile katılımınızı bekliyoruz. 11-12 Ekim Tarihlerinde İstanbul Üniversitesinde 11. Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali’ne geri sayım şimdiden başlasııın.

11. Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali Stant Talep Formu