Afiş betimleme: Dikey dikdörtgen formdaki afişin zemininin üst kısmı beyaz, alt kısmı gri renkli. Beyazdan griye geçiş ortadan aşağıya doğru koyulaşarak oluşuyor.    Afişin sol üst kısmında Engelsiz Erişim Derneği’nin, sağ üst kısmında ise İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi ENUYGAR’ın logoları yer alıyor. Logoların alt tarafında, sayfaya ortalı olarak siyah büyük harflerle “21-22 EKİM 2022” yazıyor. Altında farklı fontta, siyah büyük harflerle, içerisinde Braille 9 sembolleri bulunan büyük punto

Kaldığımız yerden festivallemeye devam ediyoruz. Uzun süren pandemi sonrası susuzluğumuzu giderecek, dopdolu bir festival içeriğiyle selamlıyoruz 2022 Ekim’ini. İki yıllık bir sosyal mesafenin acısını çıkarmaya kararlıyız.

Ne kadar özlemiştik değil mi yüz yüze festivallemeyi? Özlemimizi gidereceğimiz zaman çok yakın. Yine birlikte stant gezecek, erişilebilirlik şarkıları söyleyeceğiz. Yemek standı önünde sıraya girecek, Bilişim standında yeni şeyler öğreneceğiz. Sürpriz stant ve etkinlikler ile karşılaşacağız ve en önemlisi erişilebilir bir etkinliğin doyumsuz hazzını yaşayacağız. Kısacası, Engelsiz Erişim farkıyla geleneğimizi yaşatırken yeniyi yaratacağız.

Peki bu yılki festivalin mottosu ne? Bu yıl erişilebilirlik sözümüzü ne üzerine söyleyeceğiz?

Bu yıl festival mottomuz “Fark Eder.”

Yaşamın her alanında, her anında kendimiz olabilmeyi savunuyor ve “Fark Eder” diyoruz.

Stantlarımıza geçmeden önce festivalimizin klasiği akşam etkinlikleri hakkında küçük bir ipucu verelim. 21 Ekim akşamı uzaklardan, NFB’den konuklarımız olacak. Etkinlik içeriği ve akşam etkinlikleri için takipte kalınız.

Gelelim stantlarımıza.

Bilişim standımız ilgi çekici içeriğiyle bu festivalimizde de yerini alıyor. Müzik standımız çeşitli sanatçıların katılımıyla her an aktif olacak. Erişilebilir Desenler de festivalde. Origami ve Seramik stantları festivalimizde yerini alacak. Bu yıl ilklerden olan stantlarımızdan biri de Hayata Dokunuyorum İnovatif Atölyesi. Spor, Marangozluk ve Tamir, WeWalk, Kişisel Bakım ve El Becerileri, Dokunarak Okuma ve Yazma, Oyun, Paralimpik Tandem ve Eşpedal, GETEM, MTA, Engelsiz Erişim ve EEEH Dergi gibi klasikleşmiş stantlarımız festivalimizde olacak. Bu yıl Bağımsız Hareket standında Sinan Saltık ile farklı baston türlerini tanıyıp, bastonlarımızı tamir edecek, Üreme Sağlığı standından sağlık üzerine merak ettiklerimizi öğreneceğiz. Altı Nokta Körler Vakfı, EGED, ENUYGAR ve SEBEDER bizimle olacak. Engelsiz Kızılay standı da bizimle olacak. Çocukları unutur muyuz hiç? Erişilebilir Ebeveynlik ve Çocuklar için Etkinlik stantları bizimle olacak. Teknoloji standımızda Braille Teknik, Erişilebilir Her Şey ve EMO Teknoloji yer alacak.

Şimdilik anlatacaklarımız bu kadar. Heyecan verici sürprizler için takipte kalın.

NOT: Engelsiz Erişim Derneği ile ilgili tüm duyuru ve haberleri anlık olarak takip etmek isterseniz ENGELSİZ ERİŞİM DERNEĞİ DUYURU GRUBU bağlantısına tıklayarak WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz.

Engelsiz Erişim Derneği Twitter Zaman Akışı